Rozpoczęły się jesienne odłowy Karpia Nakielskiego

Październik 25, 2015
Rozpoczęły się jesienne odłowy Karpia Nakielskiego

W gospodarstwie rybackim w Ślesinie k. Nakła nad Notecią rozpoczęły się jesienne odłowy karpi. Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, jednak aby smaczny Karp Nakielski mógł zagościć na wigilijnych stołach, muszą o to nieco wcześniej zadbać doświadczeni rybacy z firmy CGFP Ryby (dawne Gospodarstwo Rybackie Ślesin).

Przed nami kilka dni spektakularnych odłowów. Mają one szczególny charakter, ponieważ ryba odławiana jest ze Stawu Kardynalskiego – największego tego typu zbiornika w naszym regionie. Staw ma powierzchnię ponad 100 ha i znajduje się w nim obecnie kilkadziesiąt ton ryby. Odłowy „Kardynału” są od dziesiątek lat traktowane jako święto ludzi związanych z gospodarstwem. Oprócz odłowów, na brzegu Stawu odbywa się smażenie karpia, można też posłuchać ciekawych rybackich wspomnień.

Odłowy „Kardynału” to też symboliczny koniec trzyletniego okresu dojrzewania ryb w naszych stawach. Karp ze Stawu Kardynalskiego wędruje do mniejszych stawów, gdzie będzie spokojnie czekał na swoich nabywców.